W dniu 14.02.2023 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o wyczuwalnym chemicznym zapachu pochodzącym z rzeki Odry i występowaniu na powierzchni wody piany w miejscowości Chobienia oraz o wyczuwalnym chemicznym zapachu z rzeki Odry w miejscowości Głogów. Niezwłocznie po otrzymaniu powyższych informacji inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu przeprowadzili rozpoznanie w terenie i przeprowadzili oględziny rzeki Odry w okolicy miejscowości Chobienia.

Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Oddział we Wrocławiu pobrało próby do badań laboratoryjnych. Czynności były prowadzone z udziałem Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu przeprowadzili rozpoznanie w terenie oraz oględziny rzeki Odry w miejscowości Brzeg Dolny oraz na stopniu wodnym Malczyce, i w miejscowości Lubiąż.

W wyniku przeprowadzonych działań nie stwierdzono zanieczyszczenia wody, podczas oględzin nie był wyczuwany chemiczny zapach, woda była przeźroczysta, bezbarwna i bez zapachu. Ustalono, że w tym dniu odbywał się zwiększony zrzut wody na stopniu wodnym Malczyce, który mógł powodować naturalne spienienie wody.

Scroll to Top