



Zagrożenie pożarowe w lasach. Uruchomiono specjalny numer alarmowy.
W związku z prognozowanymi intensywnymi falami upałów oraz gwałtownym wzrostem zagrożenia pożarowego w lasach, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. W sytuacjach

Nielegalnie zakopane odpady ujawnione podczas działań WIOŚ we Wrocławiu.
W dniu 18.06.2026 r. inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili działania na terenie powiatu świdnickiego w związku z

Porzucone pojemniki z substancją nieznanego pochodzenia w Siechnicach.
W dniu 12.06.2026 r. inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu przeprowadzili kontrolę rozpoznania zanieczyszczenia w terenie bez ustalonego podmiotu na nieruchomości w Siechnicach w związku ze zgłoszeniem

Ekopiknik w Ogrodzie Botanicznym.
8 czerwca braliśmy udział w Ekopikniku zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Wydarzenie to

5 czerwca – Dzień Ochrony Środowiska
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, którego celem w tym roku jest zjednoczenie nas wokół inicjatyw na rzecz ochrony klimatu. Ogłaszając temat tegorocznych obchodów, Program

Podejrzenie nielegalnego składowania odpadów w miejscowości Biedrzychowic
W dniu 20.05.2026 r. inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu rozpoczęli kontrolę pozaplanową interwencyjną z zakresu gospodarowania odpadami w miejscowości Biedrzychowice, gm. Olszyna,

11 maja Dzień Bez Śmiecenia
Dzień Bez Śmiecenia obchodzony jest w Polsce 11 maja. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problem nadmiernej ilości odpadów, promowanie prawidłowej segregacji oraz kształtowanie

W dniu 17 kwietnia 2026 r. Inspektorka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadziła zajęcia w jednym z wrocławskich przedszkoli na temat ekologii oraz





