Na tle z plastikowych opakowań widoczna jest torba foliowa, w której znajdują się różne warzywa, folia ta jest umieszczona w czerwonym przekreślonym kole, obok widoczna jest papierowa torba, wewnątrz, której znajdują się różne warzywa.

Dzisiaj obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych!

23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Dzień ten jest reakcją ludzi na stale zwiększającą się ilość opakowań z tworzyw sztucznych wykorzystywanych na co dzień na całym świecie. Ma za zadanie przypominać o problemach związanych z plastikowymi odpadami oraz promować proekologiczne zachowania, zachęcając ludzi do ograniczenia lub zaprzestania wykorzystywania opakowań z tworzyw sztucznych.

Produkcja jednej torebki foliowej trwa mniej niż sekundę, służy nam przez około 20 minut, następnie staje się odpadem i trafia na wysypiska, gdzie rozkłada się blisko 400 lat i przez cały ten czas uwalnia szkodliwe substancje chemiczne!

Warto więc dziś zadbać o ekologię i w Dniu bez Opakowań Foliowych pomyśleć o ograniczeniu ilości zużywanych opakowań. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, co sprzyja środowisku, ale także domowym oszczędnościom.

Opakowania foliowe stanowią poważne zagrożenie dla środowiska lądowego i wodnego. Niestety większość zwierząt traktuje torby foliowe jako część przyrody, w wyniku czego stają się dla nich śmiertelną pułapką.

Dla uczczenia Dnia bez Opakowań Foliowych warto, aby każdy z Nas spróbował zastąpić plastikowe opakowanie bardziej ekologicznym.

Scroll to Top