Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi!

22 kwiecień – Światowy Dzień Ziemi – to największe międzynarodowe święto ekologiczne, obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Zainwestuj w Naszą planetę” i zwraca uwagę na konieczność wspólnego zaangażowania rządów, instytucji, firm oraz obywateli dla dobra planety.

Pierwszy w historii Dzień Ziemi obył się w 1970 roku, a do jego organizacji przyczyniły się wydarzenia, mające miejsce w 1969 roku, gdy nieopodal plaży znajdującej się w Santa Barbara w Kalifornii doszło do wycieku ropy. W wyniku tego zdarzenia zginęło 10 tysięcy zwierząt i ptaków. Katastrofa ekologiczna i jej konsekwencje spowodowały, że postanowiono zorganizować Międzynarodowy Dzień Ziemi, zwracając uwagę na problem ekologii i konieczność ochrony środowiska.

Pamiętajmy, że każdy z Nas jest mieszkańcem Ziemi. Świat w którym żyjemy jest kruchy i podatny na działalność człowieka, dlatego warto pamiętać, że nasze działania i codzienne wybory mają ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Scroll to Top