KOMUNIKAT W SPRAWIE POŻARU W MIEJSCOWOŚCI KIEŁCZÓW GM. DŁUGOŁĘKA

W dniu 07.03.2023r. ok godz. 19.00 na terenie jednego z zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w miejscowości Kiełczów, gm. Długołęka wybuchł pożar, który objął zużyty sprzęt, tworzywa sztuczne oraz baterie litowo-jonowe składowane na jego terenie. Na miejscu, działania prowadziło 26 zastępów Państwowej Straży Pożarnej wraz z Jednostką Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego, Policja, a także Gminne Zarządzanie Kryzysowe pod kierownictwem Wójta Gminy Długołęka.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu po przybyciu na miejsce przeprowadzili rozpoznanie w terenie, podczas którego zweryfikowali przebieg sieci kanalizacyjnej i ustalili kierunek odpływu wód popożarowych. Stwierdzono, że trafiają one do kanalizacji deszczowej, a następnie do rowu, który uchodzi do rzeki Widawa. Na miejscu zdarzenia pracownik CLB GIOŚ w Warszawie Oddział we Wrocławiu dokonał poboru prób do badań.

Wstępne wyniki z dnia 07.03.2023r. oraz wyniki pomiarów wykonanych w dniu 08.03.2023r. nie wykazały negatywnego wpływu na rzekę Widawę.

W związku ze zdarzeniem inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu podejmą czynności kontrolne w zakładzie, w którym doszło do pożaru.

Galeria zdjęć
Scroll to Top