widoczny dół, w którym znajdują się śmieci, obok dołu znajduje się naczepa samochodu ciężarowego zwrócona tyłem do dołu, obok naczepy stoją dwie osoby, odwrócone tyłem, jedna z nich ubrana jest w żółtą kamizelkę z napisem Inspekcja Ochrony Środowiska, a druga w ciemny strój z napisem Policja. Naprzeciwko tych osób za dołem stoi koparka w kolorze pomarańczowym.

Nielegalne odpady na rekultywowanym terenie w gminie Szczytna

W dniu 11 października 2023 r. Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadzili działania kontrolne na terenie rekultywowanego składowiska odpadów znajdującego się w gminie Szczytna, w powiecie kłodzkim.

Podczas prowadzonych działań inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu zatrzymali nielegalny transport z odpadami pochodzenia komunalnego. Odpady zostały zdeponowane niezgodnie z decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego na przetwarzanie odpadów na w/w terenie.

Na miejscu zdarzenia czynności prowadzili również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy Zdrój oraz Posterunku Policji w  Dusznikach Zdroju.

W związku z ujawnieniem nielegalnego procederu złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku z art. 183§ 1 Kodeksu Karnego.

W wyniku podjętych działań, w dniu 11 października 2023 r. doszło do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za przyjęcie nielegalnych odpadów przeznaczonych do rekultywacji, której ogłoszone zostały zarzuty z art. 183 § 1 kk.

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku wszczęła śledztwo w sprawie.  Za zarzucane czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć
Scroll to Top