widoczne cztery osoby, stojące na tle budynku jedna z osób odwrócona tyłem ubrana w żółtą kamizelkę z napisem Inspekcja Ochrony Środowiska, trzy pozostałe osoby to funkcjonariusze Straży Pożarnej ubrani w specjalne ochronne kombinezony, kaski i maski tlenowe.

Nielegalnie porzucone odpady w budynkach na terenie działki w miejscowości Szewce

W dniu 6.09.2023 r. Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa ujawnili odpady zdeponowane w budynkach na działce w miejscowości Szewce, powiat Trzebnicki.

Po wstępnej analizie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej wynika, że ujawnione odpady to pojemniki szklane i z tworzyw sztucznych z oznaczeniami substancji chemicznych łatwopalnych, niebezpiecznych i trujących, wypełnione prawdopodobnie tego rodzaju substancjami.

Budynki wraz z odpadami zostały zabezpieczone przez Policję i właściciela terenu.

W związku z ujawnieniem ww. odpadów inspektorzy powiadomili Centrum Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, Policję i Straż Pożarną.

W powyższej sprawie zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 183 par. 1 Kodeksu Karnego.

Dalsze czynności prowadzone przez inspektorów Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej i Policji ukierunkowane będą na zidentyfikowanie rodzaju odpadów a także na ujawnieniu ich właściciela.

Galeria zdjęć
Scroll to Top