Odpady wielkogabarytowe i interwencja Policji podczas działań WIOŚ.

Inspektorzy WIOŚ otrzymali zgłoszenie z Urzędu Miasta w Jaworzynie Śląskiej w sprawie nagromadzenia znacznej ilości odpadów wielkogabarytowych tj. starych mebli, płyt meblowych, gruzu budowlanego i starego sprzętu AGD na działkach w Milkowicach i Bolesławicach (gmina Jaworzyna Śląska). Podmiot posiadający tytuł prawny do obydwu działek był trzykrotnie wzywany do złożenia wyjaśnień w Delegaturze WIOŚ w Wałbrzychu. Na wezwania nie reagował. Dopiero dostarczenie wezwania przez Policję okazało się skuteczne.

Inspektorzy dokonali oględzin odpadów w terenie oraz przesłuchali właściciela działek na której te odpady zostały zmagazynowane. We współpracy z Policją ustalono szczegóły związane z procederem przywożenia odpadów na teren działki w Milkowicach. WIOŚ zajmie się dalszymi ustaleniami w sprawie i podejmie czynności kontrolne. Aktualnie sprawą zajmuje się również Policja i Prokuratura.

Galeria zdjęć
Scroll to Top

Uwaga! Zmiana adresu domeny

W związku z koniecznością przeniesienia WIOŚ do nowej domeny internetowej, zmianie uległy adresy stron www, oraz poczty elektronicznej. W celu poprawnego działania, w dotychczasowych adresach człon wroclaw.pios.gov.pl należy zamienić na wroclaw.wios.gov.pl