Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we wrocławskim WIOŚ. Współpraca z sąsiadującym WIOŚ może usprawnić nasze działania.

Dziś w naszej siedzibie gościliśmy delegację z opolskiego WIOŚ. Spotkaliśmy się by wspólnie porozmawiać o sprawach, które dotyczą obu województw. Wśród problemów, z którymi spotykamy się w bieżących działaniach inspekcyjnych, są takie które występują jednocześnie na terenie naszego województwa jak i województwa opolskiego. Tematem rozmów były sprawy związane z gospodarowaniem odpadami, zanieczyszczeniem wód aż wreszcie przestępczością środowiskową. Wiele zdarzeń jest ze sobą powiązanych lub występują równocześnie na terenie obydwu województw, zatem rozmawialiśmy jak usprawnić nasze działania, jak wymienić się informacjami i doświadczeniami oraz wzajemnie wspomóc się by skuteczniej eliminować nieprawidłowości.

W spotkaniu udział wzięli wraz z Opolskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Opolu Wojciechem Jarczakiem, Naczelnik Wydziału Inspekcji (WI) WIOŚ w Opolu oraz Zastępca i Inspektorzy, ze strony WIOŚ we Wrocławiu rozmawiali Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Mariusz Wojewódka, Zastępca DWIOŚ Tomasz Kubicki oraz naczelnicy: Wydziału Inspekcji oraz Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej wraz z Inspektorami.

Galeria zdjęć
Scroll to Top