Porzucone pojemniki z substancją nieznanego pochodzenia w Siechnicach.

W dniu 12.06.2026 r. inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu przeprowadzili kontrolę rozpoznania zanieczyszczenia w terenie bez ustalonego podmiotu na nieruchomości w Siechnicach w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przerzucenia pojemników z nieznaną substancją w pobliżu ujęcia wody podziemnej.

W toku kontroli ujawniono kilkanaście pojemników wypełnionych brunatno-brązową substancją o galaretowatej konsystencji. Kilka pojemników okazało się nieszczelnych, stąd zawarta w nich substancja wyciekła się do gruntu.
Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną, która zabezpieczyła teren. O zdarzeniu poinformowano również właścicieli działki.

Z pozyskanych informacji wynika, że odpady zostały usunięte tego samego dnia przez gminę i przekazane do zagospodarowania
uprawnionym podmiotom. Właściciela odpadów nie ustalono.

W toku kolejnych działań zaplanowano przeprowadzenie badań laboratoryjnych w celu weryfikacji, czy doszło do zanieczyszczenia gleby.

Galeria zdjęć
Przewijanie do góry