Protest mieszkańców Czernikowic pod Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska

W dniu 26.04.2023r. pod Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska odbył się legalny protest mieszkańców miejscowości Czernikowice gm. Chojnów. Mieszkańcy protestują przeciwko rekultywacji wyrobiska w miejscowości Czernikowice.
W dniu 23.03.2023r. inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu podczas czynności polegających na wykonaniu odwiertów i wykopów ujawnili, że do rekultywacji terenu wyrobiska zostały użyte odpady niezgodne z decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Na miejscu zostały pobrane próby do badań, których ostateczne wyniki są w posiadaniu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
Niestety przybyli na miejsce mieszkańcy Czernikowic nie byli zainteresowani rozmową z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska we Wrocławiu, pomimo kilku prób nie udało się z mieszkańcami kulturalnie i spokojnie porozmawiać.
W tym miejscu należą się podziękowania przedstawicielom wszystkich mediów, które przybyły pod Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, a także Policji i firmie Impel, którzy dbali o bezpieczeństwo pracowników WIOŚ i protestujących.

Galeria zdjęć
Scroll to Top