WYPADEK SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO PRZYCZYNĄ ZANIECZYSZCZENIA RZEKI ŚLĘZA WE WROCŁAWIU

W dniu 17.02.2023r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu został powiadomiony o podejrzeniu zanieczyszczenia rzeki Ślęza we Wrocławiu przy ul. Granicznej substancją ropopochodną.

Niezwłocznie po otrzymaniu powyższej informacji inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu udali się na miejsce wraz z Grupą Ratowniczo-Chemiczną Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu potwierdzono zanieczyszczenie rzeki Ślęza oleistą substancją. Zabezpieczono wylot substancji do rzeki poprzez założenie kołnierza i rozpoczęto rozpoznanie w terenie. Pobrano również próby do badań. O zdarzeniu powiadomiono Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas czynności prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej ustalono, że przyczyną zanieczyszczenia rzeki było przedostanie się kanałem burzowym do rzeki Ślęzy, oleju napędowego, który wyciekł z uszkodzonego zbiornika paliwa samochodu ciężarowego, który uległ wypadkowi drogowemu.  Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej wypompowali oleistą substancję , umiejscowioną w kanale burzowym i zagrożenie zostało usunięte.

Galeria zdjęć
Scroll to Top

Uwaga! Zmiana adresu domeny

W związku z koniecznością przeniesienia WIOŚ do nowej domeny internetowej, zmianie uległy adresy stron www, oraz poczty elektronicznej. W celu poprawnego działania, w dotychczasowych adresach człon wroclaw.pios.gov.pl należy zamienić na wroclaw.wios.gov.pl