Zanieczyszczenie rzeki Mała Ślęza w miejscowości Górzec gm. Strzelin

W dniu 08.04.2023 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu o zanieczyszczeniu rzeki Mała Ślęza w miejscowości Górzec gm. Strzelin brunatną substancją o nieprzyjemnym zapachu.

Przybyli na miejsce inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu potwierdzili zanieczyszczenie rowu pomiędzy wylotem do którego odprowadzane są ścieki z pobliskiej oczyszczalni ścieków, a ujściem do rzeki Mała Ślęza.

Podczas oględzin dokonywanych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu na powierzchni wody widoczne były pozostałości brunatnej substancji. Na miejscu nie było wyczuwalnego charakterystycznego zapachu ścieków komunalnych.

Pracownik Centralnego Laboratorium Badawczego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie Oddział we Wrocławiu pobrał próby wody do badań.

Na miejscu zdarzenia czynności prowadziła Państwowa Straż Pożarna w Strzelinie wraz z Zastępem Rozpoznania Chemicznego, Policja i Kierownik Nadzoru Wodnego w Strzelinie.

Na chwilę obecną zagrożenie zostało usunięte.

Galeria zdjęć
Scroll to Top